Nowa 'piątka' rusza 27 maja

2019-05-13 13:48:58, Maciej Kowalczyk

Dokładnie za dwa tygodnie po raz pierwszy w trasę wyruszy nowa „piątka”. Linia połączy osiedle Południe i Kazimierza Wielkiego. Co najważniejsze jeden z przystanków zlokalizowany będzie przy Centrum Onkologii. Jej powstanie ogłoszono... na trasie nowej linii.

To nowe połączenie, jak podkreślano na dzisiejszej konferencji prasowej, stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie sygnalizowane przez mieszkańców. W trasę wyruszy z Ronda Falbanka, następnie przez ulicę Kaliską do Dziewińskiej i później Wiejską przez Rondo Kokoszka, Chłodną, Kapitulną w kierunku dworca. Stamtąd autobusy jechać będą na Plac Wolności. Stąd „piątki”kursować będą Królewiecką, z przystankiem pod Centrum Onkologii, następnie ulicąmi Łęgską, Okrężną, Zagajewskiego, Polną, Łanową aż do Ostrowskiej gdzie skończy swój bieg.

Słowem w założeniu ma ona połączyć Południe i osiedle Kazimierza Wielkiego ze ścisłym centrum miasta z naciskiem zarówno na centra komunikacyjne, jak i „zagłębie edukacyjne” (okolice Bechiego i Ogniowej) oraz placówki służby zdrowia.

Bez decyzji prezydenta, pod koniec ubiegłego roku, kiedy wyznaczył kierunek, że transport zbiorowy ma być tym priorytetowym transportem w naszym mieście (…) ez tych dodatkowych pieniędzy, które na wniosek prezydenta przegłosowali radni, nie byłoby tej linii – mówił Krzysztof Kukucki.

Sam prezydent Marek Wojtkowski podkreślał, że transport zbiorowy w mieście nadal będzie wzmacniany, czego przykładem są także zakupy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, jego nowy, niskoemisyjny tabor.

Komentarze (1)


to koniec (2019-05-13 14:25:43) Zgłoś do moderacji
najbliższa osoba zmarła mi na raka, centrum onkologii już mi nie jest potrzebne... może inni chorzy tam będą wysiadali RAK to jest straszna choroba, zupełnie się załamałem, zero sensu życia

Dodaj swój komentarz