Zamknij [X]

Koncert Patriotyczny we Włocławku. Relacja zdjęciowa i film

2019-05-04 11:28:56, Maciej Kowalczyk

Obchody 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja to nie tylko oficjalne uroczystości i przemówienia, to także okazja do tego, by „odkurzyć”, być może nieco zapomniane, patriotyczne pieśni. Z tego założenia wyszli organizatorzy z CK „Browar B.” Wczoraj na Placu Wolności odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych.

Kapela z Szaconkiem, która już od dwóch lat, wspólnie z młodymi wokalistami z CK „Browar B.” i świetlic środowiskowych, prezentuje włocławianom i nie tylko, te znane i nieco zapomniane pieśni związane z polską historią, wystąpiła przed kilkusetosobową publicznością.

Wśród utworów, jakie pojawiły się w repertuarze, nie zabrakło „Pierwszej Brygady”, „Pałacyku Michla” czy też „O mój rozmarynie”, a to tylko niewielki wycinek występu, prowadzącego włocławian przez meandry polskiej historii za pomocą muzyki.

Organizatorzy zadbali o to, by każdy, kto tego dnia pojawił się przed sceną, niezależnie od tego, czy prezentowane utwory zna dobrze, czy też nieco gorzej, mógł dołączyć do wspólnego śpiewania. W rękach uczestników pojawiły się przygotowane śpiewniki, zaś na ubraniach – biało-czerwone kotyliony.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz