Motocykliści i lotnicy wspólnie zainaugurowali sezon

2019-05-02 10:13:48, Maciej Kowalczyk

Sezon motocyklowy rozpoczęty. Już oficjalnie i nieodwołalnie. 1 maja na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pojawiło się około 1300 motocyklistów, którzy wybrali to miejsce, aby zainaugurować sezon. Oprócz nich sezon 2019 rozpoczęli także skoczkowie i lotnicy.

Uroczyste rozpoczęcie sezonu zorganizowali członkowie Klubu Motocyklowego ATH, wraz z Aeroklubem. Moto-Aero 2019 zgromadziło gości nie tylko z Włocławka i regionu. Wśród motocyklistów zdarzyli się i tacy, którzy przebyli kilkaset kilometrów by dotrzeć na miejsce. Wśród rejestracji znaleźć można było wiele z wielkopolskiego, czy też mazowieckiego. Mieli oni okazję wziąć udział w paradzie motocyklowej, która wczesnym popołudniem przejechała ulicami miasta. W barwnym pochodzie można było dostrzec ścigacze, motocykle crossowe, choppery, ale także quady i trójkołowce.

Jest z roku na rok tendencja wzrostowa. Pogoda też przychylna, więc super. Łączymy to podstawa – mówi krótko ks. Maciej Jasiński z klubu ATH.

Jak podkreśla ksiądz, uprawianie swoich pasji nie kłóci się z noszeniem koloratki:

Nie wyklucza się. Można być księdzem i można jeździć na motocyklu. Na hulajnodze też można jeździć będąc księdzem. Każdy łączy jakieś pasje.

Dla pasjonatów motocykli, oprócz wspólnego spędzenia czasu, była to także okazja do podszkolenia swoich umiejętności. Piotr Pakulski z Ośrodka Szkolenia Kierowców prowadził na miejscu szkolenia z bezpiecznej jazdy.

Motocykl ma tylko dwa koła rozpędzić się do 200 kilometrów na godzinę jest łatwo, wyminąć przeszkodę przy tej prędkości to już nie jest tak łatwo – tłumaczy – Nie proponuję jeździć tyle. Ile wyjazdów z garażu tyle powrotów. Bo to tak być powinno.

Podkreśla, że najważniejsza w zapewnieniu sobie (i innym) bezpieczeństwa na drodze jest wyobraźnia i odpowiedzialność. To rzeczy, bez których nie należy siadać za kierownicą jednośladu.

Święto motocyklistów nie było jedynym, jakie tego dnia odbyło się na lotnisku. Oficjalnie swój sezon zainaugurowali także skoczkowie spadochronowi i lotnicy. Szczególnie dla tych ostatnich zbliżające się miesiące będą wyjątkowo aktywne. W kalendarzu imprez na ten rok przewidziano między innymi: Mistrzostwa Polski Modeli Latających na Uwięzi, Mistrzostwa Europy FAI Modeli Szybowców w klasie F3J, I Puchar Europy Wschodniej, XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019, Balonowe Mistrzostwa Polski Juniorów, Balonowe Mistrzostwa Polski Kobiet. A to tylko nieliczne z imprez uwzględnionych w planach Aeroklubu.

 

Fot. Sławomir Wasielewski

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz