Kilkaset motocykli przejechało przez Włocławek. Sezon oficjalnie rozpoczęty

2018-05-02 09:08:16, Maciej Kowalczyk

MOTO-AERO 2018 – czyli rozpoczęcie sezonu motocyklowego i lotniczego już za nami. 1 maja na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie odbył się wielki motoryzacyjny i lotniczy piknik. Parada motocykli przejechała również przez Włocławek.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia był przejazd kilkuset motocykli ulicami Włocławka. Widać to zresztą w materiale wideo z drona, który publikujemy poniżej. Ciąg jednośladów wiódł przez pół Włocławka, a parada przejechała z Aeroklubu Włocławskiego, przez centrum miasta, os. Południe na podwłocławskie lotnisko.

Tam odbywał się piknik pn. MOTO-AERO 2018, który był połączeniem rozpoczęcia sezonu motocyklowego i lotniczego.

Warto dodać, że uroczystości na lotnisku w Kruszynie odbyły się w 14 rocznice akcesji Polski do Unii Europejskiej oraz w 119 rocznicę urodzin Patrona Aeroklubu Włocławskiego, płk pil. Stanisława Skarżyńskiego. Dodatkowym symbolicznym elementem była 59 rocznica powstania Aeroklubu Włocławskiego.

Również w tym roku połączono rozpoczęcie sezonu motocyklistów i lotników. Nie zabrakło zatem atrakcji związanych z działalnością Aeroklubu, w tym skoków spadochronowych czy lotów turystycznych „Antkiem”.

O godzinie 12.00 odbyła się Polowa Msza Święta oraz poświęcenie motocykli, a o godzinie 13.00, po rozpoczęciu sezonu ruszono w paradę motocyklową. W miejscu pikniku nie zabrakło atrakcji dla wszystkich włocławian. Pojawiły się również konkursy, występy artystyczne, a wśród nich koncert zespołu Wpół Do Bluesa.

Organizatorami byli: Aeroklub Włocławski im. Stanisława Skarżyńskiego i klub motocyklowy ATH Moto Club Włocławek.

Poniżej publikujemy relacje wideo, w tym film z parady z drona oraz galerie zdjęciowe.

 

 

Fotorelacje


Komentarze (2)


kierowca (2018-05-03 09:24:13) Zgłoś do moderacji
niech sobie jeżdżą ale zgodnie z przepisami. Wracali niektórzy z Kruszyna i przekraczali linię P4 albo omijali samochodu jadać po chodniku itd...
Karolina (2018-05-08 12:06:56) Zgłoś do moderacji
Straszne rzeczy Panie "kierowco". Proponuję zapoznać się najpierw z zasadami poprawnej pisowni :), a następnie napić się melisy ;) Pozdrawiam

Dodaj swój komentarz