O jakie konkretnie „sukcesy” księdzu chodzi? - Krzysztof Brejza pyta bp Meringa

2019-04-29 10:01:37, Maciej Kowalczyk

„Z wielkim smutkiem i zażenowaniem odebrałem słowa księdza” - napisał w liście otwartym skierowanym do biskupa Wiesława Alojzego Meringa Krzysztof Brejza. W ten sposób odniósł się do jego słów z minionej środy.

„Bardzo bym chciał, panie premierze, żeby czuł się pan tu, między nami, człowiekiem nie tylko akceptowanym, ale podziwianym. (…) Pańskie sukcesy są naszymi sukcesami „ te słowa biskupa włocławskiego, wypowiedziane podczas środowego spotkania z przewodniczącym Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim, wywołały niemałą burzę w ogólnopolskich mediach. I to do nich właśnie nawiązał Krzysztof Brejza. Kandydat Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego mocno skrytykował słowa biskupa podczas sobotniego briefingu:

Z wielkim smutkiem i zażenowaniem odebrałem słowa księdza – pisze w swoim liście otwartym obecny parlamentarzysta - Słuchając słów księdza biskupa wygłoszonych podczas tego spotkania, biorąc pod uwagę szerszy kontekst czasu, miejsca i zaproszonych gości, wnioskuję iż wystąpił ksiądz przed Jarosławem Kaczyńskim jak rasowy polityk..."

Krzysztof Brejza zarzucił, że zorganizowanie spotkania w czasie kampanii do Europarlamentu i jak to określił „serwilistyczne powitania kandydatów i działaczy jednej partii” uczyniły ze „zgromadzenia religijnego więc polityczny”.

W liście otwartym poseł pyta ponadto, o jakie sukcesy chodziło głowie włocławskiego kościoła:

„Czym ksiądz biskup jest tak zachwycony? Demontażem Konstytucji i instytucji odpowiedzialnych za funkcjonowanie demokratycznego Państwa Prawa? Zszarganą opinią Polski na arenie międzynarodowej? Szeregiem afer z działaczami Prawa i Sprawiedliwości w roli głównej? Butą, pychą i arogancją działaczy PiS, uwieńczoną prawdziwym skokiem na publiczną kasę w ministerstwach, spółkach i agendach rządowych? Opłacaniem za publiczne miliardy medialnej machiny propagandy i pogardy?”

Parlamentarzysta dodał także, że w łonie samego kościoła pojawiły się głosy wskazujące niestosowność słów wypowiedzianych na konferencji „Być Polakiem - duma i powinność”. Przywołał przy tym słowa ks. Łukasza Kachnowicza opulikowane na portalu deon.pl.

Pełny zapis konferencji w materiale wideo:

 

Komentarze (1)


JK (2019-04-29 22:48:08) Zgłoś do moderacji
Żenada to bratanie się z komuchami i donosicielstwo!

Dodaj swój komentarz