Kujawsko -pomorskie na rowery - trwają zapisy

2019-04-25 14:42:53, Maciej Kowalczyk

Urząd Marszałkowski zaprasza miłośników dwóch kółek na cykl rajdów „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Pierwsza w tym roku impreza odbędzie się już w niedzielę (12 maja) we Włocławku. Zapisy i informacje organizacyjne na kujawsko-pomorskienarowery.pl. Kolejne trzy rajdy odbędą się w Żninie, Brodnicy i Toruniu.

Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz częściej wybierają jazdę na rowerze jako główną formę aktywnego wypoczynku. Wiosna to doskonały czas do poznawania urokliwych zakątków naszego regionu, dlatego zachęcam gorąco całe rodziny do udziału w rajdach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Głównym organizatorem rodzinnych rajdów „Kujawsko-Pomorskie na rowery” jest Urząd Marszałkowski. To już piąta edycja naszej akcji. Rajd we Włocławku jest pierwszym z cyklu tegorocznych spotkań. Kolejny odbędzie się 16 czerwca w Żninie. W tym roku zaplanowaliśmy jeszcze rajdy w Brodnicy i Toruniu.

Start i meta rajdu włocławskiego znajduje się w Przystani Wodnej przy ulicy Piwnej 1 A. Trasa liczy około 32 kilometrów i wiedze malowniczymi drogami nadwiślańskimi w kierunku Lubania. Początek o godzinie 11.

Każdy zarejestrowany uczestnik rajdu otrzyma bezpłatny pakiet startowy, w skład którego wchodzi numer startowy, butelka wody mineralnej oraz talon na posiłek regeneracyjny. Dla pierwszych 300 zarejestrowanych osób mamy również pamiątkowe skarpetki. Na mecie na wszystkich rowerzystów czekać będą medale akcji „Kujawsko-Pomorskie na rowery 2019”, a także konkursy i zabawy z nagrodami.

Więcej informacji oraz zapisy i regulaminy rajdów na stronie kujawsko-pomorskienarowery.pl

(Inf. prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz