#Q4news. Motoświęconka - tłumy na spotkaniu motocyklistów

2019-04-20 17:16:48, Maciej Kowalczyk

To już tradycja. W Wielką Sobotę w parafii św. Stanisława BM, przy ulicy Żeromskiego stawili się tłumnie miłośnicy motocykli. Święcenie wielkanocnych pokarmów przez fanów motoryzacji przyciągnęło prawdziwe tłumy.

Jak co toku wydarzenie organizowane było przez włocławski Klub Motocyklowy ATH ( Aequites Templi Hierosolimitani - Rycerzy Świątyni Jerozolimskiej) i co roku wzbudza coraz większe zainteresowanie. W sobotnie przedpołudnie we włocławskim kościele pojawiło się kilkuset motocyklistów, włocławian, mieszkańców regionu, ale także gości z województwa łódzkiego, czy wielkopolskiego. Z pewnością sprzyjała pogoda, ale warto zauważyć, że "Motoświęconka" cieszy się z roku na rok, coraz większym powodzeniem.

Podobnie jak w ubieglych latach spotkanie było także okazją, do wsparcia osób potrzebujących. W tym roku zbierano datki na rzecz osób niepełnosprawnych. 

Warto wspomnieć, ze to nie jedyne wydarzenie jakie tej wiosny organizuje klub ATH. Już pierwszego maja, o godzinie 12:00, jego członkowie zapraszają na lotnisko w Kruszynie. Tego dnia klub oficjalnie zainauguruje sezon motocyklowy.

Więcej w materiale wideo.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz