Zakończenie ligi piłki siatkowej w Radziejowie

2019-04-11 08:53:35, Maciej Kowalczyk

W hali sportowej im. F. Malinowskiego przy Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie odbyła się ostatnia kolejka w regionalnej lidze siatkówki prowadzona przez Ognisko TKKF Radziejowianka.

Do ligi przystąpiło sześć zespołów w systemie mecz i rewanż. Najciekawiej zapowiadał się spotkanie pomiędzy drużynami Zakrzewo i Old Star. W pierwszej kolejce Zakrzewo wygrało 3-1 i zajmowało trzecie miejsce wyprzedzając przeciwnika dwoma pkt. Pierwszy set Old Star przegrali do 22 ,drugi wygrali do 18 i w tym momencie wiadomo było ,że nie mogą już przegrać żadnego seta.
Old Star wygrł ostatecznie cały mecz 3-2. W drugim meczu drużyna SPS Dragon Dobre pokonała 3-0 (24, 17, 18) Kruszwicę i została mistrzem ligi. Ostatni mecz derbowy wygrali „Leśni” Powałkowice 3-0 (16,18,19) z „Pogromcami” i zajęli drugie miejsce. Drużyny otrzymały puchary, wyróżniono statuetkami najlepszych zawodników z poszczególnych drużyn.
Organizator dziękuje Paną, Krupińskiemu i Wojciechowskiemu za sędziowanie oraz dyrektorowi MZS Remigiuszowi Koźmińskiemu za udostępnienie hali oraz wszystkim którzy pomagali w organizacji ligi. Serdecznie zapraszam do udziału w XVIII edycji.

1. Dragon Byczyna 10 26 27-7
2. Leśni Powałkowice 10 24 25-5
3. Agropol Zakrzewo 10 16 19-19
4. Old Star 10 15 19-19
5. NKA Kruszwica 10 7 8-28
6. Pogromcy Powałkowice 10 2 6-29