Zamknij X

20-latek odpowie za kradzież rozbójniczą

2019-04-11 14:24:28, Maciej Kowalczyk

Włocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który chwilę wcześniej grożąc użyciem siły pracownicy sklepu dokonał kradzieży butelki z alkoholem. 20-latek mając 1,5 promila alkoholu trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież rozbójniczą może mu teraz grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj (10.04.19) około godziny 9 w jednym z sklepów spożywczych w centrum Włocławka. Z relacji zgłaszającej wynikało, że kilka minut wcześniej do sklepu wszedł młody mężczyzna, który po zabraniu butelki z alkoholem chciał wyjść bez płacenia za towar. Kiedy ekspedientka próbowała mu odebrać butelkę, ten stał się agresywny. Sprawca wykrzykiwał do niej, że jak podejdzie bliżej to ją pobije i ma go zostawić w spokoju. Kobieta obawiając się spełnienia groźby odstąpiła, a o całym zajściu powiadomiła policjantów. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce uzyskali od personelu dokładny rysopis mężczyzny, który pozwolił już kilkanaście minut od zdarzenia zatrzymać sprawcę na jednej z pobliskich ulic Włocławka. Okazał się nim 20-latek, który mając 1,5 promila alkoholu trafił do policyjnej celi. 

Dzisiaj (11.04.19) policjanci doprowadzą 20-latka do prokuratury, gdzie będzie składał wyjaśnienia. Za kradzież rozbójniczą włocławianinowi może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz