Zamknij X

Dwóch mężczyzn odpowie za przywłaszczenie ciągnika rolniczego, lawety i busa

2019-02-06 13:59:12, Maciej Kowalczyk

Policjanci z Izbicy Kujawskiej przy wsparciu policjantów z Włocławka zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu włocławskiego, którzy na terenie Niemiec dokonali przywłaszczenia ciągnika rolniczego, lawety i pojazdu vw. Odzyskane mienie zostało zabezpieczone przez policjantów do prowadzonego postepowania. Natomiast 23 i 40–latek trafili do policyjnego aresztu. Przeprowadzone czynności pozwoliły na przedstawienie im zarzutów związanych z przywłaszczeniem mienia. Prokurator wobec młodszego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru, natomiast starszy decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu tymczasowego.

Sprawa miała swój początek w niedzielę (03.02.19), kiedy policjanci w pobliżu jednej z miejscowości w powiecie włocławskim zauważyli jadący polem ciągnik rolniczy z ładowaczem przednim bez oświetlenia. Postanowili sprawdzić co jest powodem takiego stylu jazdy jazdy. Kierujący ciągnikiem widząc mundurowych zaczął uciekać i kiedy natrafił na przeszkodę porzucił pojazd kontynuując ucieczką na pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do komendy. Okazał, się nim 40-letni mieszkaniec naszego powiatu, który trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci pracując dalej nad sprawą ustalili, że powodem ucieczki był porzucony ciągnik, który miał zatarte numery identyfikacyjne. Dalsze czynności w sprawie pozwoliły mundurowym na przeszukanie dwóch posesji, gdzie ujawnili dodatkowo lawetę i pojazd marki vw. We wszystkich pojazdach zatarte zostały elementy identyfikujące. Do sprawy oprócz 40-latka został jeszcze zatrzymany 23-latek.  

We wtorek (05.02.19) po zebraniu materiału w sprawie śledczy przesłuchali obu mężczyzny, którzy usłyszeli zarzuty wspólnego przywłaszczenia mienia z terenu Niemiec w okresie od 2018 roku do lutego 2019 roku. Za przywłaszczenie mienia 23-latkowi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności, a 40-latkowi za popełnienie ich w recydywie może grozić do 7,5 roku. Wobec młodszego prokurator zastosował dozór policyjny, a starszy na wniosek śledczych decyzją sądu trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.  

Włocławscy policjanci dalej pracują nad sprawą i wspólnie z policjantami z Niemiec będą ustalać właścicieli przywłaszczonych pojazdów,  a także czy mężczyźni nie mają więcej takich czynów na swoim koncie.

(inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz