Pogadanka o bezpieczeństwie z uczniami w Topólce

2019-04-05 11:39:11, Maciej Kowalczyk

Policjanci spotkali się z uczniami podstawówki oraz gimnazjalistami. Opowiedzieli o nowych akcjach informacyjno-edukacyjnych „ Na drodze- patrz i słuchaj" oraz „Jednośladem bezpiecznie do celu".

Z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjalistami z Topólki spotkała się policjantka radziejowskiej prewencji oraz dzielnicowi. Policjanci opowiedzieli o nowych akcjach informacyjno-edukacyjnych „ Na drodze- patrz i słuchaj", skierowanej w szczególności do pieszych oraz „Jednośladem bezpiecznie do celu", ukierunkowanej na rowerzystów i motocyklistów.

Przekonywali o obowiązku i konieczności noszenia odblasków przez osoby, które idą po zmroku poza terenem zabudowanym. Opowiedzieli o prawidłowym zachowania się w autobusach szkolnych, a w szczególności na zachowanie ostrożności podczas wysiadania i wychodzenia na jezdnię.

Dzieci dowiedziały się, jak i kiedy należy korzystać z telefonu alarmowego 112. Dzielnicowi apelowali o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi, nie tylko na ulicy ale także w Internecie. Nie obyło się bez informacji na temat przemocy rówieśniczej, oraz o zagrożeniach wynikających, z zażywania dopalaczy i narkotyków.

 

(Inf. Prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz