Mistrzostwa Polski w Lutowaniu ruszają w przyszłym tygodniu

2019-04-04 16:27:17, Maciej Kowalczyk

Renex Soldering Championship 2019 rusza już 10 kwietnia. O tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w Lutowaniu rywalizować będą uczniowie i studenci szkół technicznych. Drugiego dnia o tytuł Mistrza Polski, rywalizować ze sobą będą przedstawiciele firm z przemysłu elektronicznego. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa podsumowująca przygotowania do czwartej edycji mistrzostw.

Tegoroczne listy zawodników zostały już zamknięte, ale organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych widzów do przybycia do Centrum Technologicznego RENEX we Włocławku i kibicowania. Tym bardziej, że tegoroczna edycja Mistrzostw, została wzbogacona o dodatkowe, pierwsze w swoim rodzaju Zawody. Do rywalizacji, stanie Mistrz Polski w Lutowaniu z roku 2018 – Michał Czerwiec, reprezentujący Firmę Bornico, naprzeciw Robota Lutowniczego REECO. Walka będzie bardzo ekscytująca, tym bardziej, że Robot Lutowniczy REECO, otrzymał w roku 2018, prestiżowe wyróżnienia, m.in. Dobry Wzór w kategorii Praca.

Jest to już czwarta edycja wydarzenia, które z roku na rok cieszy się coraz większą renomą w kręgach elektroników. Podczas zawodów oceniana jest przede wszystkim funkcjonalność wykonanego pakietu. Ponadto sędziowie będą brać pod uwagę jakość wykonanego montażu oraz metodykę pracy zawodnika odwołując się do światowych standardów (IPC – A – 610 rewizja G klasa 3 – stan dopuszczalny).

Na zwycięzców Mistrzostw czekają wartościowe nagrody rzeczowe w postaci profesjonalnych urządzeń i narzędzi dla elektroników oraz nagrody pieniężne.Zdobywcy tytułu Mistrza Polski w Lutowaniu firma RENEX, będąca sponsorem reprezentacji Polski, zapewni dodatkowo przygotowania do zawodów oraz pokrycie kosztów transportu i pobytu na Mistrzostwach Europy i Świata odbywających się w Monachium w listopadzie bieżącego roku. Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji.

(Inf. prasowa Biura Prasowego RENEX)

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz