Zamknij X

Rozpoczyna się zbiórka na pomoc dla pogorzelców

2019-03-29 16:49:44, Maciej Kowalczyk

Ta informacja poruszyła w minionym tygodniu wielu włocławian. Pożar w budynku przy ulicy Dziewińskiej i największa w ostatnich latach akcja ratownicza służb. Dziesiątki strażaków, policjantów, strażników miejskich i pracowników MOPR tego wieczoru na wiele różnych sposobów niosło pomoc pogorzelcom. Pomoc wciąż jest potrzebna.

Ofiarą żywiołu padł 99-letni mężczyzna, jego mieszkanie zostało doszczętnie zniszczone. Jednak to nie jedyny skutek tej tragedii. Kilkanaście osób w szpitalach, mocno uszkodzone lub wprost - zniszczone inne mieszkania w bloku, okopcona klatka schodowa, zniszczona elewacja. Dodajmy jednak, że dla wielu rodzin pożar skutkował też utratą dorobku życia i to z myśla o nich spółka "Zarządca", która w imieniu wspólnoty mieszkaniowej z Dziewińskiej administruje budynkiem, uruchomiła akcję pomocy:

W wyniku pożaru uległy zniszczeniu lokale mieszkalne jak również elewacja budynku oraz klatka schodowa. Pożar strawił dobytek całego życia rodzinom, które pozbawione zostały rzeczy codziennego użytku. W imię solidarności społecznej zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc dla pogorzelców. Zachęcamy również instytucje i firmy, które chciałyby wesprzeć poszkodowanych poprzez przekazanie wpłat - czytamy w ulotce akcji.

Pomoc finansową można kierować na specjalnie otwarte w tym celu konto bankowe Wspólnoty Mieszkaniowej Dziewińska 32 A, tytułem Darowizna na likwidacje skutków pożaru. 76 1320 1120 2732 3113 2000 0003.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz