Klasa mundurowa z wizytą w komendzie

2019-03-27 11:07:19, Maciej Kowalczyk

Uczniowie Zespołu Szkół Akademickich we Włocławku odwiedzili komendę policji, gdzie poznali specyfikę pracy policjantów w różnych wydziałach. Dowiedzieli się też jakie kryteria należy spełnić, aby zostać policjantem.

Wizyty w komendzie policji, to doskonała okazja do zapoznania się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy. Wczoraj (26.03.19) taką możliwość mieli uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Akademickich we Włocławku.

Funkcjonariuszki Wydziału Prewencji oprowadziły przybyłych gości po terenie komendy, dając jednocześnie możliwość bliższego przyjrzenia się pracy funkcjonariuszy i poznania sprzętu, jaki na co dzień wykorzystują w służbie. Młodzież dowiedziała się między innymi na czym polega praca oficera dyżurnego jednostki, a także jak wygląda służba funkcjonariuszy prewencji, czy też wydziału patrolowego.

Podczas wczorajszego spotkania nie zabrakło również informacji odnośnie procedury rekrutacyjnej obowiązującej podczas przyjęcia do służby. Młodzi ludzie dowiedzieli się, gdzie i jakie dokumenty należy złożyć, jak przebiega rekrutacja oraz jakie kryteria powinien spełniać kandydat na policjanta.

 

(Inf. Prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz