'Życzy zdrówka - włocławska kranówka'. MPWiK świętowało Dzień Wody [VIDEO]

2019-03-22 17:05:21, Maciej Kowalczyk

Światowy Dzień Wody zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Jak co roku 22 marca, także i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaprosiło uczniów, aby z bliska przekonali się, skąd pochodzi woda w ich kranach i jak jest przygotowywana do spożycia. Także, jak przekonuje, MPWiK "prosto z kranu".

Prosto z kranu, bo jak przekonuje MPWiK nasza kranówka ma wiele walorów. Jest klarowna, nie posiada zanieczyszczeń pochodzenia organicznego, metali ciężkich, związków toksycznych. Jest dobrze zmineralizowana. A co najważniejsze nie jest chlorowana! Woda ujmowana jest we Włocławku za pomocą studni głębinowych z trzech ujęć wody: Krzywe Błota (19 studni), Zawiśle( 4 studnie), Zazamcze (5 studni).

Po wydobyciu wymaga ona uzdatnienia przez napowietrzenie, następnie jest filtrowana i... to wystarczy Jakość wody jest kontrolowana poprzez certyfikowane laboratorium MPWiK i Sanepid zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Woda we Włocławku spełnia wszystkie normy określone przez Ministra Zdrowia, Dyrektywy UE i WHO ( Światową Organizację Zdrowia). Włocławska kranówka dostarczana przez MPWiK jest w pełni bezpieczna. . Każdy z nas może sprawdzić, że kranówka jest zdrowa i w niczym nie ustępuje wodzie z plastikowej butelki. 

Więcej w materiale wideo:

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz