'Później (...) nie daj Bóg zostanie prezydentem Polski' - prof. Jędrzejko w ZSCh [WIDEO]

2019-03-21 17:17:36, Maciej Kowalczyk

Tymi słowami, znany pedagog i dyrektor Centrum Profilaktyki Społecznej, w Zespole Szkół Chemicznych zwracał uwagę na to, że od tego jak ważne jest to w jaki sposób wychowamy młodzież. Mariusz Jędrzejko we włocławskiej szkole prowadził warsztaty z nauczycielami, kuratorami sądowymi i policjantami. Wszystko w ramach "Tygodnia Życzliwości".

"Tydzień życzliwości" zakonczył się w Chemiku dopiero wczoraj. Zakończył się, dodajmy, mocnym akcentem. Od rana trwał w szkole turniej siatkówki, w którym startowały ekipy nauczycieli, kuratorów i policjantów. To jednak był tylko początek. Uczniowie tego dnia uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Tomasza Kozłowskiego z Fundacji Bonum Humanum. Temat - zagrożenia czychające w sieci. Niekoniecznie te oczywiste, związane z hejtem, czy stalkingiem. Mówiono też jak nie zgubić się w "wirtualu". 

Profesor Jędrzejko, podczas spotkania ze specjalistami na co dzień pracującymi z młodzieżą, starał się uczulić ich na to, by starali się zrozumieć swoich podopiecznych i świat, w którym żyją. Jak z nimi rozmawiać? Jak do nich "trafić"? O tym można było usłyszeć podczas tego spotkania.

Więcej w materiale wideo.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz