Zamknij [X]

Silent Disco - w Browarze B. już w piątek

2019-03-14 09:35:24, Maciej Kowalczyk


kiedy 2019-03-15 | 17:00 gdzie Centrum Kultury Browar B.

„Everybody Dance Now" to nazwa zespołu z I Liceum im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku, składającego się z grupy przyjaciół tj.Natalia Turska, Julia Jankowska, Aleksandra Gradowska,Amelia Markowska, Mateusz Drzewiecki, Wiktor Będlin, Mateusz Maciejewski, Adrian Księżak. W ramach przedmiotu „Ekonomii w praktyce" mamy w planach zorganizować wydarzenie społeczne oraz rywalizować o nagrody w olimpiadzie „Zwolnionych z Teorii".

Naszym celem jestem zorganizowanie imprezy w formacie Silent Disco, ze wstępem dla każdego mieszkańca naszego miasta powyżej 15 roku życia. Funkcjonowanie całej społeczności „Zwolnionych z teorii", jest oparte o nowoczesną metodykę nauczania, gdzie robiąc prawdziwy projekt społeczny, rozwija się praktyczne kompetencje, niemożliwe do zdobycia tradycyjnymi metodami. Platforma dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów, dzięki której mamy możliwość realizowania tej społecznej inicjatywy, działa od 2013r. i pomogła zrealizować już 1.5 tyś. Projektów w całej Polsce, a piąta edycja, w której bierzemy udział, została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

We Włocławku naszym zdaniem, wciąż trudno znaleźć wydarzenie integrujące wszystkie pokolenia tutaj mieszkające. Miasto uchodzi za szare i przygnębiające, a społeczność lokalna wciąż odczuwa brak okazji do wspólnego spędzania wolnego czasu. Chcemy pokazać, że nie tylko włocławska młodzież potrafi się świetnie bawić - Chcemy stworzyć wydarzenie, które zadowoliłoby szeroką grupę odbiorców i umożliwiłoby pojednanie pokoleń. Format cichej imprezy jest szczególnym rodzajem zabawy, który sprosta zróżnicowanym, muzycznym oczekiwaniom oraz zainteresuje, gdyż czegoś takiego jeszcze na Kujawach dawno nie było.

Damy naszym beneficjentom możliwość spędzenia aktywnie czasu, uczestniczenia w evencie jedynym w swoim rodzaju. Silent disco jest bardzo ciekawa imprezą - każdy bawi się w rytm muzyki, która mu się podoba, a mimo innej ścieżki dźwiękowej w słuchawkach bawimy się wspólnie, wszyscy, bez żadnych barier między sobą! Wszyscy są u nas mile widziani by mogli skorzystać z tego jedynego w swoim rodzaju wydarzeniu integrującym tak szeroką grupę odbiorców. Przy okazji chcielibyśmy uświadomić naszym odbiorcom o szkodliwości plastikowych, jednorazowych artykułów, które są licznymi gośćmi na piknikowych stołach czy plenerowych zabawach, i pokazać, że można postępować inaczej i zadbać o środowisko, w którym żyjemy. Dlatego one na naszej imprezie nie są mile widziane.

Wydarzenie nie mogłoby się udać bez wsparcia partnerów i sponsorów. Centrum Kultury „Browar B." zdecydował się udostępnić sale na zrealizowanie wydarzenia a Prezydent Miasta Włocławek Marek Wojtkowski objął nas patronatem honorowym, a firma MKM - Kamil Maciejewski pomogła zorganizować potrzebne fundusze. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej również wsparło naszą idee integrującej imprezy, a także Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko" zdecydowało się poprzeć zaplanowane ekologiczne działania. Kwiaciarnia "Papaver" pomogła w organizacji materiałów promocyjnych a Włocławski Instytut Rozwoju zaoferował swoich wolontariuszy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich już w piątek 15 marca na 4 wejścia od 17:00-22:00, do CK „Browar B." na wspólna zabawę! Darmowe wejściówki do odebrania znajdują się w informacji CK „Browar B." oraz u nas, organizatorów - wystarczy wysłać wiadomość! Więcej informacji o wydarzeniu na stronie FB.

(Inf. prasowa organizatora)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz