Pod dachami Paryża

2019-03-12 17:27:05, Maciej Kowalczyk


kiedy 2019-04-14 | 18:00 gdzie Stara Remiza

12 kwietnia o godz. 18.00 Klub Stara Remiza CK „Browar B.” zaprasza na 41. Deser z kulturą! Tym razem koncert zatytułowany ”Pod dachami Paryża” w wykonaniu zespołu „Retro Orchestra” w składzie: Joanna Hort – wokal, narracja; Piotr Kopietz – akordeon, narracja, kierownictwo artystyczne; Michał Zuń – kontrabas.

W kulturze muzycznej Francji piosenka autorska zajmuje jedną z czołowych pozycji. Takie nazwiska jak Piaf, Brel, Aznavour, Dassin, Dalida jednoznacznie kojarzą się z przejmującymi opowieściami o miłości i zdradzie, szczęściu i rozpaczy, nadziei i zwątpieniu. Wszystko to oczywiście przy dźwiękach akordeonu, z jego niezwykłymi możliwościami sonorystycznymi i technicznymi.

Muzycy zespołu sięgając po utwory z repertuaru największych legend francuskiej piosenki i ubarwiając je tradycyjnymi walczykami musette przenoszą słuchaczy wprost na brukowane uliczki paryskiego Montmartre’u, tętniącego życiem ulicznych kawiarenek i przepełnionego niezwykłymi opowieściami…

W programie koncertu m.in. :
Sous le ciel de Paris; Milord; La vie en rose; La Boheme; Nie opuszczaj mnie; La valse d’Amelie oraz tradycyjne walce musette.

Wstęp – 20 zł/osoba – bilet normalny, 17 zł/osoba - bilet ulgowy, bilety do kupienia w kasie Klubu „Stara Remiza” i CK „Browar B.” oraz na biletyna.pl

Miejsce: Klub Stara Remiza, ul. Żabia 8

(Inf. prasowa CK "Browar B")

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz