Zamknij [X]

Wielka Liga Czytelników - sukces włocławian.

2019-03-11 14:45:50, Maciej Kowalczyk

28 lutego 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie Kujawskim odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników" dla uczestników powiatu włocławskiego. W rywalizacji znakomicie zaprezentowali się młodzi włocławianie ze Szkoły Podstawowej nr 20.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe zespoły z klas I-IV i V-VIII ze szkół, które uzyskały w I etapie powyżej 80% punktów. Uczestnicy pisali godzinny test ze znajomości treści książek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" J. Bednarek oraz „Pan Samochodzik i niesamowity dwór" Z. Nienackiego. Do kolejnego etapu – półfinału wojewódzkiego – mogła przejść tylko jedna drużyna z powiatu z danej kategorii wiekowej.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 wykazali się bardzo dobrą znajomością treści książek poleconych do przeczytania. Zespół w kategorii kl. I-IV w składzie: Oskar Czarnecki (IIIb), Marek Gołębiewski (IVc) i Amelia Urbańska (IVe) zajął I miejsce w powiecie i tym samym awansował do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 28 marca 2019 r. w Bydgoszczy. Zespół w kategorii kl. V-VIII w składzie: Mateusz Syska (VIIIb), Aleksandra Szulc (VIIe) i Janusz Wojciechowski (VIc) zajął II miejsce w powiecie przegrywając dwoma punktami z SP 23, której to uczniowie awansowali do1/2 finału wojewódzkiego.

Uczestnicy półfinału wojewódzkiego czytają książkę Sabine Stading pt. „Petronela z Jabłoniowego Sadu. Czary-mary".

(tekst: Marek Wódecki)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz