Pierwszy telefon komórkowy – mini poradnik

2018-05-07 12:21:30, Maciej Kowalczyk

SP 20 opublikowała na swojej witrynie internetowej praktyczny mini poradnik, będący próbą odpowiedzi na pytanie: „kiedy kupić dziecku telefon?” To pytanie zadaje sobie niejeden rodzic. W dzisiejszych czasach przepełnionych wszechobecnymi urządzeniami cyfrowymi... smartfonami, tabletami, komputerami, prędzej czy później będą musieli podjąć decyzję o zakupie telefonu komórkowego swojemu dziecku.

Zatem, kiedy zdecydować, że to już czas? Często jest to moment, gdy dziecko staje się bardziej samodzielne, chodzi samo do szkoły i wraca po lekcjach do domu, w którym nie ma jeszcze rodziców. Należy pamiętać, że za posiadany przez dziecko telefon pełną odpowiedzialność ponoszą rodzice. Warto mieć to na względzie kupując dziecku dobrze wyposażony smartfon, który w kilka chwil może zostać roztrzaskany, zgubiony, ukradziony, czy dostarczać dziecku funkcje, na które nie jest gotowe. Dziecko może zadzwonić na telefony alarmowe, korzystać do woli z internetu, który łatwo otwiera drogę do szkodliwych treści, czy posiąść dostęp do multimediów, na które nie jest gotowe.

Bardzo ważnym zadaniem jakie stoi przed rodzicami jest edukacja dzieci, by potrafiły w sposób kulturalny i bezpieczny korzystać z telefonu komórkowego. Można do tego użyć rad jakie opracowali twórcy prospołecznej akcji „Moja Pierwsza Komórka".

 

Obszerna informacja na ten temat: http://www.sp20.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=992:pierwszy-telefon-komorkowy-mini-poradnik&catid=132&Itemid=856

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz