Zamknij [X]

'Uśmiech Przedszkolaka' - ruszają zapisy na turniej

2019-03-11 15:23:16, Maciej Kowalczyk

17 kwietnia wystartuje druga już edycja turnieju "O uśmiech przedszkolaka", w imprezie weźmie udział 25 włocławskich przedszkoli. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

 

W reprezentacjach poszczególnych przedszkoli wystartuje 12 osób – po 5 dziewczynek 5 chłopców (plus 2 rezerwowych – 1 dziewczynka, 1 chłopiec). Ustawienie dzieci (dziewczynka-chłopiec-dziewczynka-chłopiec). Dzieci rywalizować będą w 8 konkurencjach, przy czym organizatorzy, z uwagi na przewidziany czas trwania imprezy zastrzegają sobie możliwość skrócenia zawodów. Przewidziano między innymi:

  • Bieg przodem
  • Bieg tyłem
  • Bieg z woreczkiem na głowie
  • Bieg z przekazywaniem pałeczki sztafetowej
  • Bieg przez płotki

 

Przy ustalaniu wyników decydujące znaczenie ma kolejność na mecie-linię start-meta przekroczyć musi i sprzęt i zawodnik. O końcowej kolejności drużyn w turnieju decyduje suma punktów zdobytych w całych zawodach.

Organizatorzy informują:

  • Opiekunowie zawodników mogą przebywać z drużyną podczas konkurencji, instruować i pomagać swoim podopiecznym (np. wskazywać błędy do poprawienia). Nie mogą jednak wykonywać żadnych zadań wyznaczonych dla zawodników. Swoim zachowaniem nie mogą również utrudniać rozgrywania konkurencji.
  • Podczas zawodów, przy zmianach zawodników na linii start-meta, zawodnik wracający z trasy, przekazuje sprzęt z jednej strony, kolejny rozpoczyna bieg z drugiej strony "pachołka startowego".
  • Po każdej zakończonej konkurencji sprzęt musi znajdować się na swoim miejscu, tj. szarfa , wszystkie pachołki ustawione w pozycji pionowej, itp. Ewentualnych poprawek może dokonać wyłącznie ostatni ze startujących zawodników; może wybiec na trasę i np. postawić przewrócony pachołek i wrócić na linię mety.
  • UWAGA. Jedynie przewrócony płotek lekkoatletyczny ustawiają sędziowie. Sędziowie korygują również przesunięcie sprzętu na trasie wyścigu, tj. jeśli zawodnik przewróci pachołek i postawi go pionowo, ale nie jest ustawiony w linii wyścigu, sędzia powinien przesunąć go na miejsce, nie przeszkadzając zawodnikowi w wykonywaniu zadań.
  • W każdej konkurencji zawodnicy muszą wykonać wszystkie wyznaczone zadania.

Kontakt:

Koordynator turnieju: Łukasz Ramza ,tel.530-888-098

(Inf. prasowa organizatora)

 


Planowane osiem konkurencji jednak organizator zastrzega sobie możliwość skrócenie liczby konkurencji kontrolując czas.

Do 10.04.2017r. wszystkie zgłoszone zespoły otrzymają harmonogram zawodów.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz