Nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani przez policjantów w pow. radziejowskim

2019-03-08 08:16:31, Maciej Kowalczyk

Pięć osób, które po alkoholu kierowały pojazdami, zatrzymali policjanci. Dodatkowo jeden z nich złamał trzy letni zakaz kierowania. Zatrzymania to efekt dwóch dni służby na drogach powiatu radziejowskiego.

Pierwszego amatora jazdy po alkoholu zatrzymali wczoraj(6.03.19r.) rano w Dobrem na ul. Wiejskiej policjanci „drogówki". Kierujący motorowerem, wydmuchał blisko 0,4 promile. Po dwóch godzinach na ul. Radziejowskiej w Dobrem, ten sam patrol zatrzymał do kontroli vw transportera. Kierowca, 42-latek z pow. toruńskiego wydmuchał 0,6 promila. Na miejscu stracił prawo jazdy. 

Kolejnego nietrzeźwego, tym razem w Osięcinach na ul. Leśnej zatrzymali także policjanci ogniwa ruchu drogowego. Kontrolowany rowerzysta wydmuchał 0,6 promila.

Tuż przed północą w Dębach policjanci prewencji zatrzymali 25-latka za kierownicą vw polo. Kierował, chociaż nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania. Dodatkowo był mocno pijany. Alkomat wskazał 2,3 promile.

Ostatni z zatrzymanych to 33-latek kierujący autem marki Kia. Policjanci z posterunku w Topólce zatrzymali go do kontroli w Sierakowach. Mężczyzna wydmuchał blisko 0,7 promila. Dodatkowo ciążył na nim 3-letni zakaz kierowania wydany przez Sąd Rejonowy w Kole.
Teraz wszyscy zatrzymani za swoje czyny odpowiedzą przed sądem, który zdecyduje o wymiarze kary

(Inf. prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz