Nepal w fotografii

2019-03-07 09:21:39, Maciej Kowalczyk


kiedy 2019-03-14 | 18:00 gdzie Browar B

Od 14 marca, przez miesiąc w Galerii Sztuki "Beczkownia" będzie można obejrzeć wystawę fotografii Wojciecha Moskwy: "Sansara Nepal"

Wernisaż wystawy odbędzie się  14 marca o godz. 18.00:

Przygotowując pierwszą wystawę, stanąłem przed zadaniem opisania tego, co staram się uchwycić naciskając spust migawki. Próbując zgłębić powszechne w tamtym regionie zjawisko kremacji, natknąłem się się na pojęcie sansary. Dotarło do mnie, że myśli dotyczące obecności duszy w istotach żywych, a nawet w bytach martwych, nachodziły mnie odkąd pamiętam. Patrząc na krajobraz, zastanawiałem się, które z jego elementów są nośnikiem duszy. Odnoszę wrażenie, że wewnętrzne rozterki obecne są również w moich kadrach, szczególnie od momentu, kiedy zacząłem przemierzać świat ze średnioformatowym, analogowym aparatem.

Zapraszam do przyjrzenia się fotografiom, zostały przygotowane w takich formatach, by żaden szczegół nie umknął Państwa uwadze. Zalecam zapoznanie się towarzyszącymi tekstami, które powstały po wyprawie. Zebrałem w nich myśli, które kłębiły się w głowie podczas fotografowania i gdy patrzyłem na gotowe powiększenia - opisuje autor wystawianych prac.

Sansara – termin oznaczający w hinduizmie i buddyzmie nieustanne wędrowanie, kołowrót narodzin i śmierci, cykl reinkarnacji, któremu od niezmierzonego okresu podlegają wszystkie żywe istoty włącznie z istotami boskimi. Po każdym kolejnym wcieleniu, następne wybierane jest w zależności od nagromadzonej karmy. Według hinduistów dusza przechodzi przez cykl światów – od świata przedmiotów, roślin, zwierząt, ludzi, po wyższe – półboskie i boskie.

Wystawa czynna będzie do 14 kwietnia 2019 r. Wstęp wolny.

(Inf. prasowa organizatora)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz