Antyk zagości w GSW

2019-03-06 14:10:48, Maciej Kowalczyk


kiedy 2019-02-08 | 18:00 gdzie Galeria Sztuki Współczesnej

Czy można z powodzeniem połączyć sztukę antyczną ze sztuką współczesną? Zdecydowanie tak. Włocławskiemu artyście Krzysztofowi Cieślakowi udało się zbudować most między pozornie rozbieżnymi obszarami sztuki. W marcu w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku będzie można zobaczyć wystawę malarstwa pt. „Spatia Antiqua" (przestrzeń antyczna).

Włocławska wystawa będzie  pierwszą od 1991 roku indywidualną prezentację prac Krzysztofa Cieślaka. Artysta od dawna fascynuje się antykiem, w szczególności rzeźbą.

W Sali Głównej zagości cykl prac poświęcony sztuce starożytnej, przedstawionej w subiektywnym ujęciu. Krzysztof Cieślak zapożycza z antyku klasyczny kanon piękna, jednak pozbawia antyczne rzeźby ich mitologicznego pochodzenia, zabiera je ze starożytnej Grecji i umieszcza w neutralnej, abstrakcyjnej przestrzeni, gdzie odnajduje je widz. Dzięki temu zabiegowi możliwa jest indywidualna interpretacja, wolna od sugestii.

Krzysztof Cieślak rodził się w 1962 roku w Golubiu-Dobrzyniu. Należy do ZPAP. Uprawia malarstwo, fotografię, grafikę komputerową, zajmuje się także projektowaniem wydawnictw. Miał 16 wystaw indywidualnych. Za swoje prace malarskie, fotograficzne i projekty wydawnictw otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Zapraszamy na wernisaż 8 marca o godz. 18:00.

Wystawa będzie czynna do 31 marca

Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku - Sala Główna, ul. Miedziana 2/4

 

 

Tomasz Kamiński - „Grecja jaką ja widzę" - fotografia


Fotografie Tomasza Kamińskiego zabierają widza w podróż po wyspach greckich. Autor odkrywa miejsca spoza utartych szlaków. Szuka nieoczywistych kadrów, tworząc plastyczne kompozycje opowiadające o wrażeniach z odwiedzanych miejsc.


Tomasz Kamiński urodził się w 1969 roku we Włocławku. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Kole oraz Studium Nauczycielskiego w Koninie. Od wielu lat interesuje się fotografią. Ma na swoim koncie 12 wystaw indywidualnych, brał również udział w 5. wystawach zbiorowych. Pracuje w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku jako plastyk.

Zapraszamy na wernisaż 8 marca o godz. 18:00.

Wystawa będzie czynna do 31 marca

Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku - Mały Salon, ul. Miedziana 2/4

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz