W Osięcinach rozmawiano o bezpieczeństwie

2019-02-26 14:03:29, Maciej Kowalczyk

Debata „Zdrowo i bezpiecznie rowerem" została zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Radziejowie podinsp. Karola Konopackiego. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na zaproszenie policjantów odpowiedzieli mieszkańcy, którzy licznie przybyli do Gminnego Ośrodka Kultury w Osięcinach.

Na początku Komendant Konopacki przywitał przybyłych, a następnie omówił podstawowe kwestie związane z bezpieczeństwem na terenie pow. radziejowskiego. Przy wykorzystaniu specjalnie przygotowanej prezentacji, policjanci przybliżyli najważniejsze przepisy, regulujące zasady dotyczące ruchu pieszych i rowerzystów oraz omówili najczęstsze przewinienia popełniane przez tą grupę uczestników ruchu. Podkreślono dużą rolę elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność i w znacznym stopniu przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa.

Następnym punktem spotkania była dyskusja mieszkańców z przedstawicielami Policji.

W swoich wypowiedziach mieszkańcy zwrócili uwagę, na najistotniejsze ich zdaniem problemy wymagające podjęcia określonych działań. Zaliczono do nich między innymi:

– droga K-62, relacji Osięciny- Radziejów- kierujący pojazdami nagminnie przekraczają dozwoloną prędkość, stwarzając zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego- pieszych i rowerzystów, uczestnicy debaty zgłosili konieczność wybudowania ścieżki rowerowej wzdłuż drogi K 62;

– ul. Plac Wolności w miejscowości Osięciny- zgłaszany problem to nieprawidłowe parkowanie pojazdów;

– ul. Plac Bohaterów Powstania Warszawy w miejscowości Osięciny, przejście dla pieszych - kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie dla pieszych.

Dzielnicowi obecni na spotkaniu opowiedzieli o aplikacjach „Moja Komenda" i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Mówili o ich funkcjach i możliwościach praktycznego wykorzystania.

Na zakończenie podinsp. Karol Konopacki podziękował uczestnikom za udział w spotkaniu oraz za sugestie i głosy dotyczące zagrożeń, jakie występują na terenie gminy Osięciny i pow. radziejowskiego.

(Inf. prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz