Bądź widoczny na drodze! Radziejowscy policjanci wspólnie z kadetami z 'Mechanika' rozdawali odblaski

2023-11-30 12:28:06, Q4

Mundurowi połączyli siły z uczniami i wspólnie przy szkole rozdawali odblaski. Działania te wpisują się w ogólnopolską akcję informacyjno – edukacyjną pod nazwą „Świeć przykładem".

Czas jesienno-zimowy to okres szczególnie trudny na drogach. Szybko zapadający zmrok i złe warunki atmosferyczne, często są przyczyną wypadków drogowych z udziałem niewidocznych pieszych lub rowerzystów. W takich przypadkach pomocny może okazać się element odblaskowy, który zwiększa widoczność i poprawia bezpieczeństwo. Dlatego w poniedziałek ( 27.11.23r.) od rana przy Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie, policjanci ogniwa ruchu drogowego wspólnie z uczniami klasy policyjnej rozdawali kamizelki odblaskowe. Przy okazji wręczania pieszym, rowerzystom oraz kierującym autami odblasków, mundurowi przypominali jak ważne jest ich noszenie, szczególnie poza terenem zabudowanym. Policjanci podkreślali, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, i że niekiedy niewielki odblask może uratować życie lub zdrowie.

W trakcie działań rozdano kilkadziesiąt elementów odblaskowych, ufundowanych przez Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie.

Pamiętajmy! Pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny, natomiast rowerzysta zobowiązany jest do posiadania oświetlenia jednośladu.

(Inf. prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz