"Bezpieczny senior" spotkanie w Czołowie

2019-02-15 12:51:39, Maciej Kowalczyk

Radziejowscy policjanci spotkali się z seniorami. Mówili jak uniknąć oszustwa na tzw. wnuczka, a także o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

Radziejowscy dzielnicowi spotkali się z seniorami z w Gminnym Ośrodku Kultury w Czołowie.

Policjanci rozpoczęli od przypomnienia podstawowych zasad poruszania się po drogach publicznych. Mówili o obowiązku używania odblasków poza terenem zabudowanym, oraz o wpływie tych elementów na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Nie obyło się bez przykładów, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Opowiedzieli o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Dzielnicowy Bliżej Nas".

Dużą część spotkania zajęły ostrzeżenia o oszustach podających się za wnuczka, policjanta lub pracownika opieki społecznej. Policjanci oraz seniorzy wymieniali się spostrzeżeniami, informacjami oraz doświadczeniami w sposobach radzenia sobie z przestępcami. Apelowali do zebranych o właściwe zabezpieczenie dokumentów, oraz ostrożności przy udostępnianiu swoich danych personalnych.

Dzielnicowi podkreślali jak ważne w kontakcie z osobami obcymi jest stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Była również mowa o właściwym zabezpieczeniu swojego mienia, czy to rzeczy osobistych jak również domów i mieszkań.

(inf. prasowa KPP Radziejów)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz