Program „Czyste Powietrze”. Co musisz wiedzieć?

2019-02-14 13:15:32, Maciej Kowalczyk

W ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”, właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na wymianę starych pieców i termomodernizację budynków. Plany zakładają, że „Czyste Powietrze” będzie realizowane przez dziesięć lat, a jego łączny budżet wyniesie 103 mld zł.

Dofinasowaniu podlegać będzie m.in. wymiana ogrzewania na gazowe, elektryczne lub na paliwo stałe. W nowo budowanych budynkach mieszkalnych dofinansowanie obejmie zakup i montaż węzłów cieplnych, kotłów gazowych kondensacyjnych, systemówogrzewania elektrycznego, kotłów na paliwo stałe i pomp ciepła – informuje resort środowiska.

Beneficjenci będą mogli liczyć na pokrycie od ok. 30 do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, których maksymalną wysokość określono na 53 tys. zł. Wysokość wsparcia zostanie uzależniona od kwoty miesięcznego dochodu przypadającego na jedną osobę w gospodarstwie domowym.

Szczegółowych informacji udziela: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, ul. Fredry 8. Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek od 7:00 do 15:00; tel. 56 62 12 300, fax. 56 62 12 302; e-mail: wfosigw@wfosigw.torun.pl

Informacja dostępna jest również na tej stronie.

(inf. prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz