Nagrody dla naszych sportowców

2019-02-12 08:59:11, Maciej Kowalczyk

Urząd Marszałkowski wręczył tegoroczne nagrody finansowe dla 400 sportowców i ich opiekunów z regionalnych klubów sportowych. Wśród nich znaleźli się włocławianie.

W tym roku nagrody samorządu województwa otrzymało 266 sportowców. To medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, oraz zdobywcy najwyższego stopnia podium w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski Juniorów oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zarząd województwa przyznał także nagrody 100 trenerom naszych sportowców oraz 32 osobom wyróżniającym się w działalności sportowej. Na nagrody dla zawodników, trenerów i działaczy samorząd województwa przeznaczył łącznie 333 tysiące złotych.

Wśród wyróżnionych znależli się sportowcy z Włocławka i okolic. Tegorocze nagrody otrzymali m.in.:

• Aneta Szczepańska (MKS Olimpijczyk Włocławek)
  • Agnieszka Nowakowska (Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra)
  • Jacek Szubski (UKS Feniks Sprawni-Razem Włocławek)
  • Jadwiga Rogacka (WBKSNiS ,,Pionek" Włocławek)
  • Angelika Szymańska (MKS Olimpijczyk Włocławek)

Łącznie wyróżniono 6 trenerów i 15 zawodników z Włocławka i okolic.

Nasze nagrody to wyrazy uznania za sukcesy zawodników z Kujawsko-Pomorskiego na krajowych i międzynarodowych arenach, a także zachęta do dalszej pracy i rozwijania sportowych karier. To ogromna satysfakcja, że na Kujawach i Pomorzu mamy tak wielu utalentowanych sportowców – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W Systemie Sportu Młodzieżowego Kujawsko-Pomorskie uplasowało się ponownie na 7 pozycji w kraju. Wśród 100 najlepszych polskich klubów znalazło się 8 zrzeszeń sportowych z regionu. Na 17 miejscu jest ALKS Stal Grudziądz, na 23 sekcja strzelecka bydgoskiej Zawiszy, na 27 lekkoatleci Zawiszy, na 32 RTW Bydgostia Bydgoszcz, a na 47 UKS Copernicus Toruń. W klasyfikacji gmin na 7 miejscu uplasowała się Bydgoszcz, Toruń zajął 13 miejsce, Grudziądz znalazł się na 26 pozycji, Włocławek na 41, a Chełmża zajęła 92 miejsce.