Zamknij [X]

Na Okrzei już bez kłopotów

2019-02-12 11:28:23, Maciej Kowalczyk

Kilkukrotnie odbieraliśmy dziś informacje o kłopotach, na które trafiają kierowcy jadący ul. Okrzei. "Na skrzyżowaniu z Wronią nie działają światła, na miejscu pracują ekipy" - alarmowaliście. MZUKiD informuje, że ekipy usuwały skutki wczorajszej kolizji. Prace już się zakończyły. Przy okazji jednak warto przypomnieć, że na "kłopoty ze światłami" na włocławskich skrzyżowaniach wciąż możemy się natknąć. Trwają bowiem prace nad wdrożeniem ITS w naszym mieście.

Konieczność naprawy sygnalizacji na skrzyżowaniu była spowodowana wczorajszą kolizją drogową. Uszkodzone sygnalizatory służby naprawiały od rana. Jak poinformowała Marta Mirowska z Miejskiego Zarządu Dróg i Usług Komunalnych przyczyny awarii zostały juz usunięte, a ruch odbywa się bez utrudnień. 

Przy tej okazji jednak warto wspomnieć, że w najbliższym czasie kierowcy muszą być przygotowani na problemy z funkcjonowaniem sygnalizacji świetlnej w naszym mieście. Przypomnijmy, w ramach wdrożenia systemu inteligentnego transportu, trwają prace nad włączeniem do ITS sygnalizacji na 13 skrzyżowaniach. Migające żółte światło, to widok, na który trafiać będziemy częściej, niekoniecznie natykając się jednocześnie na pracujące ekipy. Warto być na to przygotowanym i zachować czujność za kierownicą. Ostrożność i ograniczone zaufanie do innych kierowców, to coś co z pewnością nam się przyda. Trudno dziś jednoznacznie określić kiedy zakończą się prace nad wdrożeniem systemu.

Celem projektu jest wdrożenie systemu centralnego zarządzania ruchem i transportem publicznym. Głównym celem instalacji systemu centralnego zarządzania transportem publicznym, jest poprawa warunków ruchu ulicznego, w tym pojazdów transportu publicznego poprzez dostarczenie zintegrowanych  narzędzi dla realizacji zadań w zakresie zarządzania i sterowania ruchem. - chrakteryzuje nowy system MZUKiD.

(Foto: nadesłane)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz