Zamknij [X]

10YearsChallenge - Browar B. Tak było, tak jest

2019-02-12 13:32:12, Maciej Kowalczyk

Urząd Marszałkowski postanowił wykorzystać internetową zabawę #10YearsChallenge, by pokazać jak bardzo zmienił się nasz region w ciągu ostatnich 10 lat. Prezentujemy zdjęcia zrobione przez Andrzeja Goińskiego obrazujące ogrom zmiany Browaru B. we Włocławku.

W przebudowanym i dostosowanym do nowych funkcji zespole budynków u zbiegu ulic Łęgskiej i Bechiego znajdują się między innymi sala widowiskowa oraz pomieszczenia dydaktyczne, w których odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i imprezy dla mieszkańców. Urząd Marszałkowski przekazał na utworzenie centrum 18,5 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

Ostatnia dekada to dla naszego regionu okres ogromnych przemian modernizacyjnych. Zmiany, które się w tym czasie dokonały dotyczą niemal wszystkich dziedzin życia i są widoczne na każdym kroku. To zasługa naszych partnerów – samorządowców, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i innych zaangażowanych środowisk – którzy potrafili efektywnie wykorzystać środki dostępne w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego - mówi marszałek Piotr Całbecki.

W RPO na lata 2007-2013 Kujawsko-Pomorskie miało do dyspozycji ok. 1 mld euro, czyli ponad 4 mld zł. Program pozwolił na dofinansowanie 2,3 tys. projektów o łącznej wartości ponad 8 mld zł. Warto przypomnieć, że poprzedni okres realizacji naszego RPO nasze województwo wykorzystało najskuteczniej i najefektywniej w kraju wśród wszystkich regionalnych programów operacyjnych oraz programów realizowanych na szczeblu krajowym. Do realizacji naszego RPO nie było też żadnych uwag ze strony audytorów z Komisji Europejskiej.

W RPO na lata 2014-2020 nasze województwo ma do dyspozycji kwotę ponad 9 miliardów złotych. Samorząd województwa zakontraktował dotąd 57 procent tej puli. Od początku realizacji programu podpisano ponad 1,5 tysiąca umów o dofinansowanie projektów – zarówno społecznych, jak i inwestycyjnych.

(inf. prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz