Zamknij X

Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego w powiecie włocławskim

2019-02-11 12:08:30, Maciej Kowalczyk

Policjanci z Włocławka pod nadzorem prokuratora prowadzą postępowanie w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w piątek (08.02.19) w m. Wolica (gm. Brześć Kujawski). W wyniku najechania na leżącą osobę na drodze przez pojazd poszkodowany trafił do szpitala z obrażeniami. Na drugi dzień mundurowi zostali powiadomieni przez szpital, że 46-latek zmarł.

Do zdarzenia doszło w piątek (08.02.2019) po godzinie 22 na drodze w miejscowości Wolica (gm. Brześć Kujawski). Z relacji zgłaszającej osoby wynikało, że doszło do potrącenia pieszego przez pojazd osobowy. Po dotarciu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia mundurowi przystąpili do ustalenia okoliczności wypadku. Z wstępnych ustaleń wynika, że 21-letni kierujący pojazdem renault jadąc od m. Polówka w kierunku m. Osięciny podczas manewru wyprzedzania innego pojazdu najechał na leżącą częściowo na drodze i poboczu osobę. 46-letni pieszy z obrażeniami trafił do szpitala. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego renault, który wykazał, że był trzeźwy, natomiast od pieszego pobrano krew do badania. W sobotę (09.02.19) szpital powiadomił mundurowych, że uczestnik wypadku zmarł.

Włocławscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego. Mundurowi proszą wszystkie osoby, które mogły widzieć zdarzenie lub wcześniej idącego mężczyznę w pobliżu m. Wolica (gm. Brześć Kujawski) o kontakt telefoniczny z policjantem prowadzącym postępowanie pod nr. tel. 54 414 56 00 lub nr 112.

(inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz