Nowa pracownia w "Elektryku"

2019-02-05 15:34:19, Maciej Kowalczyk

31 stycznia br. w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku odbyło się uroczyste otwarcie pracowni elektrycznej pod patronatem Energa Operator S.A. Umowa o współpracy włocławskiego „Elektryka” ze spółką Energa Operator S.A. została zawarta we wrześniu 2017 roku.

Zakres współpracy dotyczy m in. fundowania dla najlepszych elektryków stypendiów (takich stypendiów ufundowanych zostało już 15), fundowania nagród rzeczowych dla najlepszych uczniów, organizacji praktyk, dodatkowych staży i wycieczek specjalistycznych oraz przekazania środków finansowych na doposażenie pracowni elektrycznej.

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Włocławek w szkole dokonany został remont sali, po czym dzięki wsparciu finansowemu spółki Energa Operator zakupiono specjalistyczne pomoce dydaktyczne. W pracowni patronackiej Energa odbywają się zajęcia elektryczne o charakterze praktycznym i teoretycznym. Sala wyposażona jest w stoły pomiarowe elektrotechniczne, stanowisko do obróbki mechanicznej oraz w stanowiska do zajęć teoretycznych. W pracowni mogą odbywać się również egzaminy zawodowe.

(Inf. prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz