Uczniowie Elektryka projektują inteligentne systemy sterowania budynków

2018-06-14 15:40:35, Maciej Kowalczyk

W Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku trwa realizacja projektu „Programowanie i montaż systemów inteligentnych budynków - jakie to proste!” finansowanego ze środków Fundacji „ANWIL dla Włocławka” w ramach konkursu grantowego „Uczę się z ANWILEM” – II edycja.

W czasie realizacji projektu uczniowie kształcący się w zawodach technik elektryk i technik elektronik pod opieką nauczycieli zaprojektowali i dokonują montażu urządzeń w postaci stanowisk dydaktycznych do nauki tworzenia inteligentnych systemów sterowania budynków. Efektem tego będzie jest zbudowanie trzech stanowisk dydaktycznych dotyczących: systemu sterowania włącz-wyłącz urządzeniami domowego użytku, systemu sterowania roletami okiennymi i ekranami projekcyjnymi, oraz systemu elektronicznego zabezpieczania drzwi wejściowych. Przygotowane w sposób stanowiska będą umożliwiały konfigurację systemu sterowania inteligentny budynków oraz rozbudowę poprzez dodawanie kolejnych elementów i odbiorników.

Planuje się umożliwienie działania całości zamontowanej aparatury w zintegrowanym systemie on-line, z możliwością sterowania za pomocą np. smartfonu lub tabletu. Po zamontowaniu ww. urządzeń uczniowie będą mieli możliwość nauki programowania sterowania powstałą aparaturą, szyfrowania oraz poznawania technik dostępu do pomieszczeń. Część zajęć włączona została w tok lekcyjny, pozostałe elementy projektu odbywają się w formie pozalekcyjnej.

Pełna informacja na ten temat: http://zsel.edu.pl/wiadomosci/php_2017_2018/inteligentny_dom.php

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz