Zamknij [X]

Księga kondolencyjna wyłożona w ratuszu. W mieście ogłoszono żałobę

2019-01-15 15:12:55, Maciej Kowalczyk

Dziś o godzinie 12:00 w głównym holu ratusza przy Zielonym Rynku wystawiono księgę kondolencyjną. Do piątku 18 stycznia, każdy może wpisać się w niej okazując solidarność i wsparcie dla rodziny tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza, oraz gdańszczan.

Po wczorajszym spontanicznym spotkaniu włocławian pod budynkiem Urzędu Miasta, można spodziewać się, że w księdze pojawi się wiele wpisów. Już dziś pojawiły się pierwsze osoby, które w ten sposób chciały upamiętnić prezydenta Gdańska

Z potrzeby serca, to raz - mówi jedna z kobiet, jakie pojawiły się we włocławskim Urzędzie Miasta, zapytana o to, dlaczego zdecydowała się tu pojawić - Po drugie to obowiązek. Po trzecie jako dawna mieszkanka Gdańska, ponad 50 lat... Tak trzeba.

Do księgi kondolencyjnej można wpisywać się w godzinach urzędowania, do piątku, do godziny 14:00:

Można wpisywać swoje, być może wspomnienia związane ze śp. prezydentem Pawłem Adamowiczem, być może słowa wsparcia kierowane do zarówno mieszkańców Gdańska, jak i najbliższej rodziny, czy współpracowników Pana Prezydenta - zachęca Angelika Żychlewicz z włocławskiego ratusza.

Przypomnijmy także, że zarządzeniem prezydenta, do 17 stycznia w mieście ogłoszona została żałoba. Flagi przed miejskimi budynkami opuszczone zostaną do połowy masztu. Marek Wojtkowski zobowiązał też miejskie instytucje do tego, by odwołały zaplanowane wcześniej imprezy o charakterze rozrywkowym.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz