Wieczór wspomnień o Ryszardzie Seroczyńskim

2019-01-05 16:42:55, Tomasz Seroczyński

19 grudnia 2018 miną 2 lata od śmierci Ryszarda Seroczyńskiego - pedagoga, człowieka o wielu pasjach, twórcy Więziennego Klubu Literackiego Bartnicka 10 we Włocławek, który resocjalizował poezją i lubił lubić ludzi.

Rocznica śmierci tego wyjątkowego człowieka - dla jednych Rysia, dla innych Pana Ryszarda, Rycha, jeszcze dla kogoś Ryśka lub po prostu Sroki - zobowiązuje nas do pielęgnowania pamięci o Nim i utrwalenia na lepszym może nośniku niż sama pamięć i emocje. Funkcjonuje obiegowe powiedzenie, że nie ma ludzi niezastąpionych, jednak w tym wypadku spore grono z nami na czele - protestuje, nie godzi się z tą tezą, z tym odejściem i z tą niepowetowaną stratą... zbyt nagłą, zbyt wczesną, zbyt bolesną. Niemal każdy z nas odkłada swoje plany i marzenia na jakieś jutro, jakieś później, jakieś kiedyś, na jesień życia; a Jemu ktoś (los? przeznaczenie? Bóg?) tę jesień zwyczajnie, bezpardonowo, bezmyślnie i bezlitośnie skradł.

Do stycznia 2019 przygotujemy wieczór wspomnieniowy poświęcony życiu i poezji Ryszarda Seroczyńskiego. Chcielibyśmy, aby włączyło się w to możliwie dużo osób, które Ryśka znały (prywatnie/zawodowo/literacko), ceniły i chcą upamiętnić. Szukamy Tych, którzy swoją: historią, wspomnieniem, opowieścią, anegdotą, dygresją, zdjęciem mogliby i zechcieliby uświetnić ów Wieczór.

Zostanie przygotowana inscenizacja literacko-muzyczna, wyświetlimy film, będą wiersze Ryszarda, dla jednych przedstawienie, dla innych przypomnienie Jego działań i pasji na różnych obszarach. Jest to wczesny etap przygotowań, na którym zbieramy informacje, podpowiedzi, sugestie. Jeśli zechcieliby Państwo podzielić się z nami swoją historią (nawet anonimowo) zachęcamy do kontaktu:

wspomnienia@fp.org.pl
tel. 570 685 667

(Inf. prasowa organizatora

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz