Zamknij [X]

GSW zaprasza na styczniowe wystawy

2019-01-04 09:19:29, Maciej Kowalczyk


kiedy 2019-01-11 | 18:00 gdzie Galeria Sztuki Współczesnej

W Galerii Sztuki Współczesnej w styczniu oglądać będzie można dwie wystawy. Włocławianie będą mogli oglądać prace łódzkiego artysty Leszka Bartkiewicza. W "Małym salonie" zaś - wystawa prac uczniów łódzkiego Zespołu Szkół Plastycznych.

Indywidualna wystawa łódzkiego artysty Leszka Bartkiewicza, zatytułowana "Barwy Sportu", otwarta zostanie 11 stycznia o 18:00. Jego zaskakujące zestawieniami barwnym obrazy pokazują sceny z basenu, boiska czy bieżni. Niedoskonałe, okonturowane miękką linią figury ludzkie zostały uchwycone w ruchu. Obrazy nie są dosłowne – sportowcy i ich emocje przedstawieni są z humorem i dynamiką. Sport w dziełach Leszka Bartkiewicza jest odniesieniem do codziennych zmagań, przeżyć, porażek i zwycięstw.

Leszek Bartkiewicz urodził się w 1976 roku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, od niedawna również instalacją oraz obiektami na pograniczu rzeźby i malarstwa. W 2003 ukończył Wydział Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Laureat Obrazu Roku 2003. W latach 2004-2005 był stypendystą The Pollock-Krasner Foundation, Inc. Laureat The 2006 Chelsea International Fine Art Competition - wystawa w Agora Gallery na Chelsea w Nowym Jorku. Miał duży indywidualny pokaz prac podczas 21. edycji Targów Sztuki HUNTENKUNST 2013 w Ulft. W 2015 roku z autorską Birch Galerie reprezentował Łódź i Polskę na Forum Sztuki – „St'Art 2015", 20. edycji Międzynarodowych Targów Sztuki w Strasbourgu.

Tego samego dnia w "Małym salonie" uchyli swe podwoje wystawa  - „Łódzki Plastyk". Obejrzeć będzie można rysunki, obrazy i szkice uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych imienia Tadeusza Makowskiego w Łodzi. Wystawa jest prezentacją najciekawszych prac powstałych w ostatnich latach w Pracowni Rysunku i Malarstwa.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz