Zamknij [X]

Wielki finał Szlachetnej Paczki. We Włocławku rekordowo! Wideo i zdjęcia

2018-12-09 08:30:28, Maciej Kowalczyk

W weekend we Włocławku robota w sztabie Szlachetnej Paczki idzie pełną parą. To właśnie w sobotę i w niedzielę wolontariusze mają najwięcej pracy związanej z dystrybucją podarków.

Odwiedziliśmy z kamerą włocławski sztab Szlachetnej Paczki. Przypomnijmy, że idea szlachetnej paczki polega na niesieniu spersonalizowanej pod kątem potrzebującej rodziny pomocy. Wolontariusze fundacji przeprowadzają wywiad z rodzinami w potrzebie, jakie zgłosiły się, by uzyskać pomoc. Sporządzają listy rzeczy potrzebnych i niezbędnych i w oparciu o nie, kompletowane są następnie "szlachetne paczki". Do akcji włączają się każdego roku zarówno osoby prywatne, firmy i instytucje. 

Tylu rodzin, które wytypowano do pomocy, do tej pory nie mieliśmy. Jest to rekordowy rok we Włocławku – jak mówi wieloletni wolontariusz akcji Arkadiusz Piasecki.

W sobotę do Włocławka przyjechał również specjalny transport podarków z centralnego magazynu. Co ciekawe w rozładunku oprócz wolontariuszy brali udział również włocławscy Strażacy.

Poniżej publikujemy zdjęcia oraz materiał wideo.

Fotorelacje


Komentarze (2)


Sławomir Leśniewski - wolontariusz (2018-12-10 16:37:36) Zgłoś do moderacji
dla wyjaśnienia ... TIR przyjechał w nocy ... około godz. 24:00, pracę przy rozładunku zakończyliśmy po godz. 3:00 , a od rana zaczęliśmy rozwożenie paczek. Panie redaktorze ... pytania podsumowujące zadaje się Liderowi, a nie przypadkowo spotkanemu wolontariuszowi, to tak na przyszłość ;) LIDER jest znacznie lepiej zorientowany w wynikach. Na wyróżnionym zdjęciu, powinien być pokazany ktoś, kto w 100 % zasługuje na takie wyróżnienie. Ktoś kto czynnie brał udział w akcji przez dwa dni finału i JESZCZE NOCY . Pozdrawiam
Jadwiga (2018-12-14 22:28:12) Zgłoś do moderacji
Podziwiam ludzi którzy przyczynili się do finansowania i zakupu szlachetnej paczki, niestety najmniej się o nich pisze .Wielu wykorzystuje tak piękne akcje do pokazania się i zabłyśnięcia w mediach a tak naprawdę niewile pomagając i robiąc. Warto wspominać i wyróżniać tych, którzy oddali najwięcej serca w realizowaniu marzeń w tym pięknym okresie przedświątecznym.

Dodaj swój komentarz