Zamknij [X]

Pracownicy Urzędu Miasta przygotowali 'szlachetną paczkę'

2018-12-06 15:48:31, Maciej Kowalczyk

Ta akcja od lat jednoczy Polaków tuż przed świętami. Idea szlachetnej paczki ma swoją tradycję i stałych wspierających. Wśród tych ostatnich, są też pracownicy Urzędu Miasta i wspierający przygotowywaną przez nich paczkę przedsiębiorcy.

Przypomnijmy, że idea szlachetnej paczki polega na niesieniu spersonalizowanej pod kątem potrzebującej rodziny pomocy. Wolontariusze fundacji przeprowadzają wywiad z rodzinami w potrzebie, jakie zgłosiły się, by uzyskać pomoc. Sporządzają listy rzeczy potrzebnych i niezbędnych i w oparciu o nie, kompletowane są następnie "szlachetne paczki". Taka właśnie pomoc powędruje za pośrednictwem wolontariuszy do jednej z włocławskich rodzin, z miejskiego magistratu.

Bardzo cieszymy się, że możemy chociaż w tym okresie przedświątecznym w jakiś drobny sposób pomóc - mówi Angelika Żychlewicz z ratusza - Największą potrzebą rodziny była pralka, którą udało nam sie zakupić. 

Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej UM dodaje, że oddźwięk wśród urzędników ratusza był naprawdę ogromny. Jak dodaje, do kompletowania paczki przyłączyli się także anonimowe firmy i darczyńcy spoza UM. 

Pralka, artykuły żywnościowe, ale także piłka do siatkówki - przedstawiał zawartość świątecznej paczki prezydent Marek Wojtkowski, dziękując jednocześnie pracownikom urzędu za zaangażowanie.

Więcej w materiale wideo:

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz