Zamknij X

Najlepsi ze stypendiami

2018-12-04 14:26:55, Maciej Kowalczyk

Najlepsi uczniowie szkół z regionu włocławskiego otrzymali dziś z rąk Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się we włocławskim II LO im. Mikołaja Kopernika.

43 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, z obszaru działania włocławskiej Delegatury Kuratorium Oświaty, otzrymało dziś dyplomy potwierdzające wyróżnienie. Stypendium premiera wynosi obecnie 258 zł miesięcznie i ma w założeniu być przeznaczonym na cele związane z edukacją młodych ludzi. Szanse na stypendium, co oczywiste, nierozerwalnie związane są z wynikami osiąganymi w nauce, ale nie tylko. Dość powiedzieć, że każda szkoła (w której edukacja kończy się egzaminem maturalnym - tylko w takich przyznawane są te stypendia) może wytypować tylko jednego ucznia, nic dziwnego więc, że sito selekcji jest gęste i wśród obecnych na spotkaniu uczniów znaleźć można było z łatwością finalistów olimpiad i tych, którzy rozwijają swoją aktywność także na polu społecznym. Choć ostatecznie o przyznaniu stypendium decyduje najwyższa średnia.

W całym województwie kujawsko-pomorskim takich uczniów mamy 218 - mówi wojewódzki Kurator Oświaty Marek Gralik i dodaje - Stypendium ma służyć uczniom na dodatkowe koszty związane z wykształceniem. Jestem przekonany, że uczniowie w sposób nalezyty te środki wykorzystają.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz