W Teatrze - Babcocha

2018-11-28 12:53:08, Maciej Kowalczyk


kiedy 2018-12-09 | 11:00 gdzie Teatr Impresaryjny

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza całe rodziny na Mikołajkowe przedstawienie, które przygotował Teatr „Skene” pt: Babcocha.

Przedstawienie powstało na motywach książki Justyny Bednarek i jest to opowieść, w której główną rolę gra dobrotliwa czarownica Babcocha, odmieniająca życie mieszkańców mocno zacofanej wsi Grajdołek.

Babcocha potrafi wszystko: cofnąć czas, zamienić żołędzie w złote dukaty czy smakowite pączki, a siebie w owada, księżniczkę, upiora czy inne straszydło. Dzięki niej Bernadetta – dziewczynka z warkoczami – podróżuje na chmurze, dostaje czarodziejskiego królika i znajduje kogoś, kogo chciała znaleźć. Zmieniają się też inni mieszkańcy Grajdołka – sołtys, proboszcz, młynarz czy sprzedawca, ale także zwierzęta i Orzechowe Licho, które nie wiadomo czym czy kim jest. Najwięcej przygód z Babcochą przeżywa Bernadetta, biedna dziewczynka, z którą nie chce się nikt zaprzyjaźnić. Ale skutki czarów Babcochy odczuwają wszyscy mieszkańcy wioski, którzy przekonują się, że nie warto narzekać, oszukiwać i dążyć do zrobienia kariery czy zarabiania pieniędzy, a trzeba cieszyć się tym, co się ma. No i co najważniejsze – trzeba mieć przyjaciół, na których można polegać.

Przedstawienie wystawione zostanie z okazji Mikołajek 2018 oraz w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne.

9 grudnia 2018 r. godz. 11.00
Scenariusz i reżyseria: Mieczysław Synakiewicz,
Muzyka: Piotr Matuszkiewicz 
Scenografia i kostiumy: Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski,
Światło: Włodzimierz Stawisiński,
Współpraca produkcyjna: Katarzyna Michalska, Piotr Gutowski, Marek Stasiński, Artur Kujawa

[inf. prasowa Teatru Impresaryjnego]

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz