Zamknij [X]

Szansa na dotacje na restaurację zabytków

2018-11-23 10:49:26, Maciej Kowalczyk

Trwa nabór wniosków o wsparcie finansowe na prace restauratorskie i remonty konserwatorskie w kujawsko-pomorskich zabytkach. Na wnioski urząd marszałkowski czeka do 17 grudnia.

To kolejna edycja marszałkowskiego programu ochrony zabytków w regionie. W czasie ostatniej dekady na ten cel trafiło blisko 90 milionów złotych ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu województwa. W tym czasie przeprowadzono blisko 1,5 tysiąca prac w prawie 380 zabytkach. Tylko w tym roku przyznano dotacje w wysokości blisko 10 milionów złotych, które trafiły na realizację 213 przedsięwzięć.

We wrześniu podsumowano dekadę realizacji programu wręczając przedstawicielom instytucji zaangażowanych w opiekę nad materialnym dziedzictwem regionu specjalne certyfikaty i podziękowania. Aktywność urzędu w dziedzinie ochrony zabytków zauważyła Unia Europejska, która przyznała naszemu województwu prestiżowe wyróżnienie Europa Nostra.

Kontynuujemy nasz program restauracji i renowacji kujawsko-pomorskich zabytków. Opracowaliśmy procedury, zgodnie z którymi beneficjenci nie muszą przygotowywać skomplikowanych wniosków o dofinansowanie. Składają proste fiszki, na ich podstawie piszemy jeden wspólny projekt – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Nabór wniosków trwa do 17 grudnia. Dotacje mogą być udzielane na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego, dostępnych publicznie, posiadających istotne znaczenie historyczne, artystyczne lub kulturowe i znajdujących się w złym stanie technicznym. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o dotację wieloletnią (maksymalnie na okres trzech lat) lub jednoroczną. Szczegóły dotyczące aplikowania o wsparcie.

(Inf. prasowa Urzędu Marszałkowskiego)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz