Biała Sobota w ZUS

2018-11-23 09:57:22, Maciej Kowalczyk

„Biała Sobota” to dzień, w którym ZUS otwiera sale obsługi klientów wyłącznie dla lekarzy i asystentów medycznych. To doskonała okazja by skorzystać z indywidualnych konsultacji dotyczących wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich, tym bardziej, że tylko do końca listopada zwolnienia lekarskie mogą być wystawiane na papierowym formularzu (ZUS ZLA). Od 1 grudnia lekarze będą wystawiać wyłącznie zwolnienia elektroniczne.

W trakcie „Białej soboty” będzie można założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, a także pobrać bezpłatny certyfikat do podpisywania e-zwolnień. Nasi eksperci krok po kroku pokażą, jak w prosty i szybki sposób wystawić e-zwolnienie. Jeśli lekarz będzie chciał w trakcie wizyty uzyskać certyfikat z ZUS, powinien przyjść z własnym nośnikiem (pendrive) albo z przenośnym sprzętem z dostępem do internetu (laptop). Potrzebny będzie również dowód osobisty oraz aktualny adres e-mail.

Oddział ZUS w Toruniu wraz ze wszystkimi podległymi jednostkami terenowymi (tj. placówki ZUS we Włocławku, Grudziądzu, Brodnicy, Lipnie, Aleksandrowie Kujawskim, Golubiu- Dobrzyniu oraz Rypinie) organizuje w listopadzie dla lekarzy i asystentów medycznych:

  • Białą Sobotę 24 listopada w godz. 9:00 do 14:00
  • Dodatkowe szkolenia dotyczące wystawiania e-ZLA, które będą się odbywać do 30 listopada o godz. 14:00 w dni robocze;
  • Wydłużone godziny pracy dedykowane lekarzom i asystentom medycznym we wszystkie dni robocze do 30 listopada. Dyżury będą trwały od godz. 15:00 do godziny 18:00.

(Inf. prasowa ZUS)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz