Grafiki Marca Chagalla we Włocławku

2018-11-08 10:28:03, Maciej Kowalczyk


kiedy 2018-11-08 | 18:00 gdzie Centrum Kultury Browar B.

Dziś o godzinie 18:00 w Centrum Kultury Browar B. wernisaż niezwykłej wystawy. Do 9 grudnia w Centrum Kultury oglądać będzie można grafiki Marca Chagalla. Tytuł tej wystawy mówi wiele o wystawionych dziełach - "Grafika jak poezja"

Prezentowane w Galerii Sztuki „Antresola” grafiki to 50 kolorowych litografii należących głównie do cyklu VERVE, który ma swój początek w latach 50-tych XX wieku i powstał na potrzeby wydawnictwa artystyczno-literackiego. Zostały stworzone przez jednego z najwybitniejszych artystów minionego stulecia. Mojsza Zacharowicz Szagałow, znany światu jako Marc Chagall urodził się w Witebsku, jego dzieła są połączeniem kubizmu, fowizmu i symbolizmu, ale bywa, że pierwszym skojarzeniem, jakie przychodzą nam na myśl, gdy patrzymy na jego obrazy jest  surrealizm.

Chagall powiedział kiedyś: „Nasz cały świat wewnętrzny jest rzeczywistością – może nawet bardziej rzeczywistą niż świat, który widzimy”. Można się o tym przekonać już dziś. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Bilety na późniejsze zwiedzanie wystawy nabyć można w kasie Centrum Kultury (2 złoty).

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz