Bieg Stulecia w najbliższą niedzielę

2018-11-08 16:01:35, Maciej Kowalczyk

Już w niedzielę 11 listopada, punktualnie o 11:11, rozpocznie się Bieg Stulecia na dystansie 10 kilometrów. Tego dnia możemy też spodziewać się utrudnień na ulicach.

 

Bieg Stulecia to jedna z imprez wpisujących się w kalendarz obchodów 100-lecia polskiej niepodległości. Jest to tylko jeden z blisko stu biegów organizowanych w Polsce pod tym hasłem.

Jeśli chcielibyście dołączyć do grona zawodników, jest jeszcze na to czas. Organizatorzy przewidują zamknięcie listy startowej na niedzielny poranek ( od godziny 8:00) w biurze zawodów przy ulicy Łęgskiej (budynek Zespołu Szkół Katolickich). Warto jednak podkreślić, że organizatorzy z WKB „Maratończyk” przewidują udział 100 uczestników. Na liście startowej jest obecnie ponad 80 nazwisk, warto więc zapiać się wcześniej.

Z biegiem wiążą się też niestety utrudnienia dla kierowców. Jak podkreśla Wojciech Prokopowicz z WKB Maratończyk, postarano się jednak, by były one jak najmniejsze. Trasa biegu wiedzie z bulwarów (tam zaplanowano start i metę), następnie zawodnicy przemieszczą się pod Pałac Biskupi, stamtąd będą kierować się w stronę ulicy 3 Maja, którędy dotrą do Placu Wolności, następnie: Brzeską, Wojska Polskiego, Kilińskiego, Chopina do ulicy Traugutta. Później uczestnicy kierować będą się do mety na bulwarach ulicami: Reymonta, Stodólną, Okrężną, Łęgską, Królewiecką, Zduńską, 3 Maja.

Wszędzie tam czasowo wstrzymany będzie ruch pojazdów. Jak zapewnia Wojciech Prokopowicz ulice będą zamykane tuż przed wbiegnięciem na nie pierwszego z zawodników i otwierane natychmiast po tym, kiedy ostatni z biegaczy ją opuści.

Limit czasowy dla uczestników wynosi 1,5 godziny. Z tego wynika, ze ostatnie z utrudnień znikną z ulic w okolicach godziny 13:30.

 

 

 

Komentarze (1)


Jajko (2018-11-09 08:44:26) Zgłoś do moderacji
Bieg w niedzielę, a info o biegu w piątek. Ahhh.... Gdybym coś wiedział wcześniej nie jechałbym na bieg do Poznania.

Dodaj swój komentarz