Akcja „Znicz 2018"- zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach w pow. radziejowskim

2018-10-29 08:42:35, Maciej Kowalczyk

Tegoroczna akcja „Znicz" rozpocznie się w środę (31.10) i potrwa do niedzieli(04.11). W tych dniach na drogach będzie zwiększona ilość policjantów. Wystąpią również zmiany organizacji ruchu na dojazdach do cmentarzy na terenie powiatu radziejowskiego.

Głównym celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa osób przemieszczających się po kraju na groby najbliższych. W tych dniach odnotowujemy zwiększoną ilość pojazdów na drogach, w szczególności przy cmentarzach. Do zadań mundurowych biorących udział w akcji będzie należało:

● czuwanie nad utrzymaniem płynności ruchu,
● eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących,
● udzielanie informacji kierowcom o czasowych zmianach w organizacji ruchu,
● eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu w komunikacji.

W Radziejowie, Bytoniu, Witowie i Kościelnej Wsi w okolicach cmentarza nastąpią następujące zmiany, które będą obowiązywać od 31.10.2018r. do 2.11.2016r. :

  1. Ulica Szkolna będzie ulicą jednokierunkową na całej długości.
  2. Zakaz zatrzymywania na całej ulicy Szkolnej po lewej stronie ( patrząc od ul. Kruszwickiej), poza wyznaczonymi miejscami parkingowymi.
  3. Na ulicy Wyzwolenia po stronie lewej wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania na odcinku od ulicy Kruszwickiej do ulicy Cichej Wszystkie zmiany oznakowane będą znakami pionowymi.
  4. W Radziejowie wyznaczono dodatkowy parking na placu przy Stacji Paliw OLKOP Radziejów ul. Wyzwolenia( w dniu 1.11.2018r.).
  5. W Bytoniu na drodze wojewódzkiej W-267 obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania po stronie przeciwnej do cmentarza.
  6. W Kościelnej na drodze wojewódzkiej W-267 obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania po stronie przeciwnej do cmentarza.
  7. W Witowie obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania po stronie przeciwnej do cmentarza.

W dniach 31.10 i 01.11.2018 r. obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, i tak:

- 31 października 2018 r. w godz. 18.00-22.00
- 1 listopada 2018 r. w godz. 08.00-22.00

Przy cmentarzach powiatu radziejowskiego służbę pełnić będą policjanci, w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz płynności ruchu.

Apelujemy o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy, aby bezpiecznie dojechać i wrócić z cmentarzy. Nie pozostawiajmy samochodów w miejscach niedozwolonych – mogą stwarzać zagrożenie dla innych i blokować przejazd. Jeśli to możliwe dla własnej wygody, samochód zostawmy w domu.

(Inf. Prasowa KPP Radziejów)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz