Brzeskie Nowoczesne Centrum Kultury – już w 2021 r

2018-10-23 10:45:37, Maciej Kowalczyk

Już wkrótce rozpoczną się prace związane z budową centrum kultury. Jak podkreśla brzeski Urząd Miasta w ciągu najbliższych trzech lat powstanie obiekt, który stanie się wizytówką gminy.

 

Na ponad dwuhektarowej działce wybudowany zostanie trzykondygnacyjny budynek wielobryłowy o łącznej powierzchni ponad 2400m2. Centrum stanie się miejscem ważnym zarówno ze względu na pełnioną rolę, jak i ciekawą architekturę. W założeniach pełnić będzie cztery funkcje: widowiskową , muzealną, dydaktyczną oraz bezpieczeństwa. Powstanie widowiskowa sala wielofunkcyjna z zapleczem, część muzealna i edukacyjna z salami do zajęć indywidualnych, salą komputerową, plastyczną i do zajęć tanecznych oraz część z przeznaczeniem na Ochotniczą Straż Pożarną. Powstaną parkingi, plac zabaw i amfiteatr.

 

Zakończono już postępowanie przetargowe na jego budowę, w wyniku którego wybrano ofertę firmy WIKSBUD Sp. z o.o. z Lipna. Zgodnie z procedurą podpisanie umowy nastąpi w przyszłym tygodniu. Wartość realizacji zadania wyniesie ponad 33 mln zł. Jednocześnie trwa procedura postępowania przetargowego, przedmiotem którego jest wielobranżowy nadzór inwestorski nad realizacją inwestycji.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz