Prezydent apeluje o ujawnienie wydatków na kampanię kandydatów

2018-10-19 09:45:11, Maciej Kowalczyk

Marek Wojtkowski zaapelował do kontrkandydatów w prezydenckim wyścigu o to, by ujawnili wydatki na przeprowadzenie wyborczej kampanii samorządowej. Jak podkreśla, ma wrażenie, że w przypadku kilku komitetów te wydatki kilkukrotnie przerosły limity.

Jak wiadomo prawo wyborcze ogranicza wysokość wydatków komitetów na kampanię wyborczą. Zarówno jeśli chodzi o kampanię prezydencką, jak i wydatki związane z wyborami radnych. Prezydent Marek Wojtkowski, wskazując na to, jak mocno przestrzeń publiczna w mieście została opanowana przez wyborcze banery, jak i intensywność działań kandydatów podejrzewa, że limity te zostały przekroczone. Dodaje także, że z podobnymi opiniami spotyka się także ze strony mieszkańców miasta. Podkreśla też, że wydatki jego komitetu nie przekroczyły limitu, co jest w stanie udowodnić.

Prezydent odniósł się też, do zarzutów, że nie wykorszystał 19 milionów środków rządowych na badania złóż geotermalnych pod miastem. Marek Wojtkowski przedstawił dziennikarzom dokument z maja tego roku, jaki trafił do ratusza z Ministerstwa Środowiska, z treści pisma wynika, że ministerstwo negatywnie zaopiniowało prośbę miasta o fundusze, argumentując, że wykonanie otworu geologicznego na potrzeby badań, nie przyniesie żadnych nowych informacji na temat zasobów drzemiących pod miastem.

Więcej w materiale wideo:

 

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz