Zamknij [X]

Nowy bus do przewozu dzieci trafił do SP 5

2018-10-13 11:05:37, Maciej Kowalczyk

Renault Master III wart blisko 160 tysięcy złotych trafił wczoraj do placówki, służyć będzie niepełnosprawnym uczniom szkoły wraz z zakupionym w ubiegłym roku szkolnym Fordem Transitem.

Szkoła Podstawowa nr 5 z odziałami integracyjnymi, to na oświatowej mapie Włocławka placówka wyjątkowa. Obecność w jej murach uczniów niepełnosprawnych wymusza transport podopiecznych placówki z całego miasta. Dzieje się tak od 1996 roku, a auta przewożące uczniów eksploatowane są mocno każdego dnia:

Codziennie przewozimy sześćdziesięciu uczniów z terenu całego miasta. Każdy z busów pokonuje codziennie około 150 kilometrów -precyzuje wicedyretorka szkoły, Pani Jolanta Jabłońska - Samo to świadczy o randze przedsięwzięcia.

Nic dziwnego, że tabor wymaga okresowej wymiany. W ubiegłym roku szkolnym do placówki im. Szarych Szeregów trafił Ford Transit, dziś dołączył do niego bus Renault wart prawie 160 000 tysięcy złotych. Miastu udało się zdobyć dofinansowanie na zakup w wysokości 111 tysięcy, tj. 70% wartości pojazdu. Środki na ten cel przekazał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach "Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III".

To już chyba trzeci pojazd, który udało nam się pozyskac w ostatnich latach - mówił prezydent Marek Wojtkowski - Dziś oddajemy do użytku kolejny samochód, który ma służyć społeczności. Ma służyć wam drogie dzieci.

Fotorelacje


Komentarze (1)


Elka. (2018-10-13 22:15:49) Zgłoś do moderacji
Niewygodne siedzenia, sprężyny typu bonell .

Dodaj swój komentarz