Zamknij [X]

Bezpieczeństwo - kolejny element programu "Postaw na Włocławek"

2018-10-13 12:19:54, Maciej Kowalczyk

Bezpieczeństwo, to temat często poruszany podczas kampanii wyborczej do samorządu lokalnego. Bezpieczeństwo socjalne, bezpieczeństwo zdrowotne, wreszcie najzupełniej dosłowne bezpieczeństwo na ulicach miasta. Temu ostatniemu zagadnieniu poświęcona był kolejny briefing prasowy Komitetu "Postaw na Włocławek".

W szkole podstawowej nr 10 młodzi włocławianie uczą sie jak być bezpiecznym. W jaki sposób zachowywać się w sytuacjach zagrożenia i jak reagować na zaczepki i niebezpieczeństwa, jakie czychają na nich na ulicach. Choć zajęcia Krav Magi, bo o nich mowa, siłą rzeczy uczą też fizycznej obrony, to w przypadku najmłodszych, którzy wobec agresywnego dorosłego są niemal bezbronni, muszą tez obejmować wpajanie właściwych reakcji niekoniecznie obejmujących walkę.

Marta Łukasiewicz, prowadząca zajęcia w szkole na Starodębskiej jest zaangażowana w wiele projektów związanych z edukacją w obszarze bezpeczeństwa:

Zajęcia z dziećmi to jest jeden z elementów, które nasze zajęcia poruszają - tłumaczy kandydatka do Rady Miasta KWW "Postaw na Włocławek" -Prowadzimy również zajęcia z dorosłymi osobami i prowadzimy również kursy samoobrony dla kobiet. Co roku, od trzech lat organizuję taie bezpłatne seminarium, taki dzień dla kobiet.

Jak podkreśla zajęcia cieszą się wielkim powodzeniem, a w planach instruktorki jest przeprowadzenie "pełnowartościowego", dłuższego kursu, gdyż, jak mówi, nie można nauczyć sie samoobrony w dwa miesiące.

Jednym z elementów naszego programu wyborczego jest bezpieczeństwo - przypomina Jacek Kuźniewicz, kandydat "PnW" na prezydenta miasta - Dzisiaj mówimy o bezpieczeństwie fizycznym, o dbaniu o to aby móc bezpiecznie, spokojnie poruszać się po ulicach Włocławka, które do najbezpieczniejszych nie należą. Ważne jest aby zaopatrywać młodzież także w tę wiedzę.

Wspomina też, że Marta Łukasiewicz i prowadzone przez nią szkolenia, to też przykład na to, że mozna pozyskiwać na podobne inicjatywy środki zewnętrzne. Instruktorka napisała projekt, o dofinansowanie którego zwróciła się do jednej z instytucji i grant ten pozyskała. To zdaniem Jacka Kuźniewicza przykład na to, jak aktywnych ludzi znaleźć można na listach jego Komitetu Wyborczego.

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz